Moti ndryshon në mesditë, mësoni si parashikohet të jetë koha sot dhe surprizat që na presin

vovalbania August 16, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Moti ndryshon në mesditë, mësoni si parashikohet të jetë koha sot dhe surprizat që na presin

Orët e para të ditës sjellin dominim të kthjellimeve në një pjesë të mirë të ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore parashikohet të ketë kalime vranësirash. Sipas MeteoAlb, pritet që në orët vijuese gradualisht të kemi shtim të vranësira, ku në zonat veri-veriperëndimore do të jenë më të theksuara duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe herë pas here e fortë në det duke arritur shpejtësinë 40 km/h nga drejtimi verior- veriperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të krijohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58058 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE