Ylli i “Pocahontas” përfshihet në skandal, arrestohet për sjellje jo të rregullt në publik!

vovalbania August 24, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Ylli i “Pocahontas” përfshihet në skandal, arrestohet për sjellje jo të rregullt në publik!

Aktorja që luajti personazhin Pocahontas në filmin e animuar të “Disney” të vitit 1995, Irene Bedard u arrestua për sjellje të papërshtatshme në Ohaio. 55-vjeçarja u arrestua nga forcat e rendit në Green County në Ohaio të premten.

Sipas një raporti të policisë të marrë nga ‘TMZ’ ditën e djeshme, oficerët po bënin një kontroll rutinë pasi morën një raportim se një grua ishte gati pa ndjenja në një rrugë banimi. Policia deklaroi se kur mbërritën, e gjetën aktoren në një parking aty pranë, teksa ajo shfaqte një sërë emocionesh, duke përfshirë bisedën me qetësi deri te mërzitja dhe qarja.

Zyrtarët thonë se Irene ishte me një grua tjetër të quajtur Sheila, e cila u tha atyre emrin e dikujt që mund të kontaktonin për aktoren, gjë që bëri që Irene të bërtiste se nuk donte që personi i përmendur të përfshihej. Policia thotë se Irene u përpoq të ikte prej tyre dhe për pak sa nuk rrëzoi një tavolinë në trotuar.

Pretendohet se më pas aktoria ndaloi së vrapuari dhe eci me qetësi me policët për një moment dhe papritmas u zemërua për një ndërveprim të mëparshëm me policinë. Policia tha se ata kishin konfirmuar se Irene nuk kishte kë të thërriste për t’u kujdesur për të përpara se t’i tregonin se ishte e arrestuar, duke rezultuar që aktorja i shtrëngoi krahët dhe u përpoq të tërhiqej nga kontrolli i një oficeri, ndërsa oficerët e tjerë e prangosën.

Irene u dërgua në burgun e Green County dhe u ndëshkua për sjellje të çrregullt dhe u lirua nga paraburgimi të dielën. Gati dy vjet më parë në dhjetor 2020, ajo u arrestua dy herë në tre ditë pas incidenteve në gjendje të dehur. Irene Bedard u arrestua nga organet e zbatimit të ligjit dy herë gjatë tre ditësh, sipas një raporti policor të marrë në atë kohë nga ‘TMZ’.

53-vjeçarja u arrestua fillimisht natën e së premtes, 27 nëntor 2020 në shtëpinë e ish-bashkëshortit të saj në Beavercreek të Ohaio, ndërsa policia iu përgjigj një situate të mundshme të dhunës në familje. Ajo dukej se ishte shumë e dehur dhe madje kishte probleme të qëndronte drejt, sipas raportit.

Ishi i saj pretendoi se Bedard kishte mbërritur duke goditur derën e tij dhe kur ai e la të hynte, ajo filloi t’i bërtiste djalit të tyre 17-vjeçar dhe dyshohet se e goditi me shkelma ndërsa ai u përpoq ta ndalte. Forcat e rendit pretendojnë gjithashtu se ajo kishte shkelmuar dhe bërtitur ndërsa ata përpiqeshin ta fusnin në pjesën e pasme të makinës së policisë.

Policia vuri në dukje se djali i saj i mitur nuk donte të ngrinte akuza dhe në vend të kësaj kërkoi që nëna e tij të merrte ndihmën e duhur. Bedard përfundoi në komisariat ku u akuzua për dhunë në familje, sulm dhe rezistencë ndaj arrestimit.

Disa ditë më vonë ajo u arrestua sërish të hënën, më 30 nëntor, pasi dyshohet se po ngacmonte një punonjëse të recepsionit në një hotel. Akuzat e saj ishin shumë më të lehta se incidenti i parë pasi ajo ishte dënuar për sjellje të çrregullt përpara se të lirohej përsëri pa kusht.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52606 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE