Njihuni me modeli më ‘in’ të flokëve për këtë sezon sipas Chris Appleton!

vovalbania August 25, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Njihuni me modeli më ‘in’ të flokëve për këtë sezon sipas Chris Appleton!

Nga Los Angeles në Nju Jork dhe nga Londra në Paris, Chris Appleton është i njohur për punën e tij si një stilist konceptual i flokëve me famë botërore, shumë i kërkuar nga disa prej emrave më të mëdhenj të muzikës, filmit,  modës dhe reklamave për origjinalin e tij dhe punë e jashtëzakonshme. Klientët e tij në tapetin e kuq përfshijnë Jennifer Lopez, Kim Kardashian West, Ariana Grande dhe Katy Perry. Vëmendja e patëmetë ndaj detajeve, e shoqëruar me vizionin e lakmueshëm krijues, e ka bërë Appleton një nga stilistët më të kërkuar të flokëve sot. Modeli fen i flokëve është më i preferuari i tij për këtë sezon.

Fjala është për flokë të bukur, me shkëlqim, të mëndafshtë që mund t’i bëni në disa hapa të thjeshtë.

Domethënë, kryesore është përgatitja e mirë. Ai bën të ashtuquajturën tharje të vrazhdë e cila do të ndihmojë që flokët më mirë të thithin preparatin e aplikuar. Më pas i spërkat pjesët e flokëve me llak, pastaj i mbështjell rreth veglës për formim të kaçurrelave.  Pas 20 minutash, veglat duhet të hiqen për të zbuluar volumin magjepsës dhe flokët që duken të mrekullueshëm.

Spërkatni me llak flokësh furçën tuaj, më pas spërkatni me llakun shkëlqyes rrënjët, në vend që ta aplikoni direkt në flokët tuaj.

Chris thotë që të lani kaçurrelat derisa të krijoni një valë të butë dhe të lëmuar, më pas përfundoni pamjen me pak më shumë llak shkëlqimi, për një efekt të vërtetë.

 

Chris është gjithashtu i njohur për pamjen e tij të njohur “flokë xhami” dhe kapjen e flokëve tip bisht kali. Ai thotë se ky është një nga modelet e flokëve të tij të preferuar për tapetin e kuq dhe ju këshillon ta provoni në ngjarje të rëndësishme të verës. Gjithashtu, këshilla e tij është që të mos e bëni atë një bisht të drejtë, por me onde të mrekullueshme.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52654 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE