Vranësira dhe rreshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme!

vovalbania August 25, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Vranësira dhe rreshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme!

Deri në mesditë Shqipëria do të mbizotërohet nga moti i kthjellët në bregdet dhe zonën e ulët, por kalime vranësirash do të ketë në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet grumbullim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit ku në zonat veriore dhe qendrore do të jenë në formë shtrëngatash.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 32°C. Era do të fryjë mesatare dhe herë pas here e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë.

 • Shkodër 22/34 °C
 • Kukës 17/29 °C
 • Lezhë 22/33 °C
 • Dibër 15/29 °C
 • Durrës 20/33 °C
 • Tiranë 21/33 °C
 • Elbasan 18/34 °C
 • Berat 20/32 °C
 • Vlorë 20/32 °C
 • Korçë 14/27 °C
 • Gjirokastër 18/32 °C
 • Sarandë 18/32 °C
Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42379 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE