“Nuk e kisha imagjinuar kurrë se do të performoja në Vatikan, në Oscar apo për…”/Një rrëfim emocionues nga Rita Ora!

vovalbania August 28, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
“Nuk e kisha imagjinuar kurrë se do të performoja në Vatikan, në Oscar apo për…”/Një rrëfim emocionues nga Rita Ora!

Nuk jemi plotësisht të sigurt se ku iku koha, por së fundmi është shënuar 10-vjetori i albumit debutues të Rita Orës “ORA”. I publikuar më 24 gusht 2012, ajo krenohet me tre këngë të tjera në Mbretërinë e Bashkuar numër 1; Bashkëpunimi i DJ Fresh “Hot Right Now”, ekipi i Tinie Tempah “R.I.P.” dhe “How We Do” të prodhuara nga Runners.

Rita, ka kaluar një dekadë që kur ke nxjerrë ORA-n. Cili është kujtimi juaj më i bukur nga ajo kohë?

Kujtesa ime më e bukur ishte të kisha kaq shumë njerëz të talentuar në një hapësirë ​​që punonin për të me mua. Isha në gjendje të bashkoja producentët dhe shkrimtarët britanikë me ata nga e gjithë bota për të krijuar diçka që ndihej e drejtë për mua. Ishte një përvojë shumë emocionuese dhe e veçantë ta regjistroja atë me njerëz që i njoha aq mirë gjatë procesit; u bënë si familje. Ata ishin një pjesë e madhe e krijimit të albumit, dhe thjesht nuk do të kishte qenë njësoj pa ta. Më pëlqyen të gjitha këngët që publikova dhe do të doja që çdo këngë në album të mund të ishte një single! Unë kam qenë me fat që kam punuar me kaq shumë njerëz super, super të talentuar në album – J. Cole, Diplo, Stargate, Bruno Mars dhe më shumë, kështu që nuk mund të zgjidhja një këngë të spikatur! Megjithatë, “Roc The Life” ishte super argëtues me The-Dream. Me një vështrim prapa, ndoshta do të kisha publikuar një video muzikore për këtë.

Cila është kënga juaj e preferuar nga ORA edhe sot e kësaj dite?

Unë mendoj se duhet të jetë R.I.P. pasi ndihej kaq britanike me Chase & Status që e prodhonte, Tinie Tempah duke shfaqur në të dhe Emil Nava që drejtonte videon, por gjithashtu kishte Drake që shkruante kryesimin. Thjesht u ndje shumë si ‘unë’. Më kujtohet ende kur dëgjova lajmin se kishte shkuar në numrin 1 në tabelën zyrtare të hiteve. Kam gjithashtu shumë kujtime të shkëlqyera nga interpretimi i tij drejtpërdrejt në festivale si Big Weekend i Radio 1, Wireless, T in the Park dhe V.

A e kishit menduar ndonjëherë se do të kishit arritur kaq shumë 10 vjet në fund të debutimit tuaj?

Sinqerisht nuk e kam parashikuar kurrë se çfarë do të sillnin 10 vitet e ardhshme. Nuk mund ta imagjinoja kurrë të performoja në Vatikan për të festuar shenjtërimin e Nënë Terezës, për Barack Obamën, apo edhe në Oscar. Jam vërtet mirënjohëse që mund të bëj atë që dua çdo ditë dhe ndihem kaq e mbështetur nga fansat e mi dhe komuniteti krijues që të jem vetvetja.

Duke parë mbrapa, çfarë këshille do t’i jepnit Ritës së re që regjistronte “ORA”?

Unë nuk do t’i jepja asnjë këshillë vetes sime më të re, sepse nuk do të doja ta kisha pasur në ndonjë mënyrë tjetër. Unë mendoj se gjithçka është pikërisht ashtu siç është menduar të jetë!  /OfficialCharts

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE