Për pak bëhej baba, vritet në koncert reperi i njohur britanik, Takayo Nembhard!

vovalbania August 31, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Për pak bëhej baba, vritet në koncert reperi i njohur britanik, Takayo Nembhard!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë Notting Hill Carnival para disa orëve. Reperi i njohur britanik Takayo Nembhard, i cili njihej edhe si TKorStretch, 21-vjeç, është qëlluar me thikë dhe ka ndërruar jetë. Policia ndërhyri pasi u njoftua për ngjarjen, ndërsa u deshën minuta të tëra për të nxjerrë nga turma reperin e plagosur, i cili u dërgua më pas në spital, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të marra.

“Ishte një njeri vërtet i mirë dhe i respektueshëm, kalonte shumë kohë në Londër, por jetonte me prindërit e tij në Bristol. Ai më parë kishte qenë një futbollist gjysmë-profesionist derisa u lëndua. Ai ishte i talentuar në shumë fusha, kështu që kur mbaroi futbollin, u mor edhe me muzikë. Unë isha menaxheri i tij për më shumë se dy vjet. Punoi jashtëzakonisht shumë dhe u përpoq të bënte atë që është e drejtë për veten dhe fëmijën e tij që do të vijë së shpejti në jetë Familja e tij është e shkatërruar”, u shpreh Chris Patrick, menaxheri i reperit pas ngjarjes.

Oshian Edwards, e cila tha se ishte partnerja e të ndjerit dhe priste fëmijën e tij, bëri homazhe në Instagram, duke shkruar:

Takayo, gjithçka që mund të pyes është pse pa pushim. Ti ishe njeriu më i sjellshëm, i dashur, qesharak dhe i kujdesshëm. Unë jam ulur këtu me sy të lënduar dhe një zemër të rënduar, ndërsa kam qarë vazhdimisht për 12 orët e fundit duke mbajtur djalin tonë të palindur. Do ta kujtoj çdo ditë se sa i mrekullueshëm ke qenë si djalë, vëlla, i dashur dhe shok! Dashuria që kam për ty nuk do të ndalet kurrë dhe emrin tënd do ta nderoj çdo ditë. Unë do të kujdesem për motrat e tua me aq sa mundem. Ato të donin shumë. Të gjithë e bëmë. Të mbaja dorën dje për herë të fundit ndërsa ti ikje nga kjo jetë dhe foshnja më goditi. Nuk është e drejtë, ne jetojmë në një botë kaq mizore. Jam shumë e zemëruar, por vazhdoj të më thonë se duhet të qëndroj e fortë për fëmijën. Mbështetja që keni pasur në spital dje nga familja dhe miqtë ishte shumë e bukur. Të dua me gjithë zemër dhe jam shumë e lumtur që mund të ndaj diçka kaq të veçantë me ty dhe e di që do të të shoh çdo ditë tek ai.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE