Karakteristikat seksuale të meshkujve bazuar në shenjën e tyre të zodiakut!

vovalbania September 01, 2022 0 koment 3 Mund të lexoni në minuta.
Karakteristikat seksuale të meshkujve bazuar në shenjën e tyre të zodiakut!

Zodiaku na jep disa sugjerime ‘poshtë çarçafëve’. Le të zbulojmë se cilat janë karakteristikat kryesore seksuale të meshkujve bazuar në shenjën e tyre të horoskopit.

Dashi në shtrat

I lindur nën shenjën e zjarrit, mashkulli Dash është i shkathët, impulsiv dhe shumë pasionant. Dashi është një zjarr shpartallues në seks, prisni takime të nxehta spontane dhe intensive, ku ai do t’ju bëjë të ndjeni se sa intensivisht digjet nga dëshira për ju.

Demi në shtrat

I durueshëm dhe i sjellshëm, nëse është Demi, mund të prisni që të trajtoheni si një mbretëreshë edhe në dhomën e gjumit. Mashkulli Dem pëlqen të stimulohet në të gjitha shqisat e tij dhe është në gjendje të vlerësojë kënaqësitë e jetës. Në seks nuk nxitohet, përkëdhel dhe vlerëson çdo centimetër të lëkurës tuaj.

Binjakët në shtrat

Fjalëkalimi: kreativiteti. Me një shoqërues të Binjakëve, të jeni të sigurt se nuk do të mërziteni kurrë, sidomos kur bëhet fjalë për seksin! Bëhuni gati të provoni pozicione të reja, vende të reja dhe pse jo, përvoja të reja me të. Imagjinata dhe argëtimi janë mbretër për një mashkull të lindur në këtë shenjë.

Gaforrja në shtrat

Gaforrja është shenja më e ndjeshme dhe emocionale e zodiakut. Intuitiv dhe i udhëhequr nga emocionet, mashkulli i lindur në këtë shenjë vendos lidhjen tuaj sentimentale në radhë të parë. Nëse partneri juaj është Gaforre, prisni seks intensiv dhe intim, ku partneri juaj mund t’ju vendosë në qendër dhe të kuptojë nevojat tuaja.

Luani në shtrat

Karizmatik, pasionant dhe me vetëbesim, mashkulli Luan i shndërron takimet tuaja në fishekzjarre të vërteta. Mashkulli i lindur në këtë shenjë përdor dëshirën e tij të zjarrtë për t’ju bërë seks të nxehtë dhe argëtues. Por kujdes, mos e lini të bëjë gjithçka, gjëja më emocionuese për një mashkull Luan është të ndihet i kërkuar dhe i vlerësuar.

Virgjëresha në shtrat

Mos u gënjeni me emrin, mashkulli Virgjëreshë nuk ka lidhje me një fëmijë të pafajshëm! Perfeksionist në çdo gjë, edhe në seks, ai dëshiron që gjërat të bëhen në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të bëjë gjithçka që të jetë i mirë në atë që bën dhe t’ju japë kënaqësi.

Peshorja në shtrat

Nëse ai ka lindur në shenjën e Peshores, mund të prisni një dashnor elegant dhe të rafinuar, i cili ju dëshiron jo vetëm në trup, por edhe në mendje. Mashkulli Peshore do të jetë në gjendje t’ju joshë dhe vlerësojë sikur të ishit një vepër arti, edhe kur bëhet fjalë për seksin! Kërkon ekuilibër dhe harmoni edhe nën çarçafë. Një dashnor bujar që përpiqet gjithmonë t’ju kënaqë.

Akrepi në shtrat

I konsideruar si shenja më sensuale dhe më seksdashëse, mashkulli Akrep ju josh me aurën e tij magnetike dhe intriguese dhe ju dhuron seksin më të mirë. Nëse partneri juaj është i kësaj shenje, tashmë e dini se seksi për të është thelbësor dhe intensiv si fizikisht ashtu edhe emocionalisht.

Shigjetari në shtrat

Eksplorues të lindur, burrat e Shigjetarit gjithashtu e bëjnë seksin një aventurë. Optimist, entuziast, i pëlqen të luajë dhe të eksperimentojë. Nëse është Shigjetari, përgatituni të provoni fantazitë dhe pozicionet pa frikë se mos provoni gjëra të reja.

Bricjapi në shtrat

Armatosuni me durim dhe pranoni ritmet e tij. Meshkujt e lindur nën shenjën e Bricjapit ecin ngadalë dhe presin të kenë gjithçka nën kontroll. Të dashuruar, të përkushtuar dhe pasionantë burrat e Bricjapit bëjnë të gjitha përpjekjet e tyre për t’ju kënaqur dhe për t’ju bërë të lumtur. Pavarësisht pamjes disi të largët, sapo Bricjapi hapet, një anë pasionante lëshohet dhe është gati për të eksperimentuar.

Ujori në shtrat

Shenja e Ujorit është një nga më pak konvencionalet e zodiakut. Burrat e lindur nën këtë shenjë shkojnë gjithmonë në kërkim të emocioneve të reja dhe kurrë të njëjta. Ai është rebel dhe nuk i pëlqen rregullat dhe kufizimet.

Peshqit në shtrat

Ëndërrimtarë dhe me kokën pak në re, meshkujt e Peshqve janë ata që janë më në kontakt me anën shpirtërore dhe abstrakte të jetës. Nëse ai ka lindur në shenjën e Peshqve, ai është emocional dhe empatik edhe në dhomën e gjumit dhe është i përkushtuar t’ju bëjë të lumtur dhe të kënaqur.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57799 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE