Emily Ratajkowski i del në mbrojtje publikisht Amber Heard!

vovalbania September 02, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Emily Ratajkowski i del në mbrojtje publikisht Amber Heard!

Modelja e famshme, Emily Ratajkowski i ka dhënë mbështetjen e saj publike aktores Amber Heard teksa renditi të gjitha arsyet pse është “më e frikshme të jesh grua” në vitin 2022. Heard ka qenë subjekt i kritikave masive në mediat sociale si rezultat i betejës së saj gjyqësore me ish-bashkëshortin Johnny Depp.

Pas një gjyqi për shpifje në Virxhinia, një juri në qershor i dha Depp 15 milionë dollarë si dëmshpërblim, teksa Heard, mori 2 milionë dollarë si dëmshpërblim. Ratajkowski ishte më parë një nga shumë të famshmit që kishte treguar mbështetje për Heard përmes mediave sociale, por video e saj e fundit në TikTok e bëri të qartë qëndrimin e saj për të gjithë.

Së fundmi, modelja ndau një video prej gjashtë sekondash me mbishkrimin shoqërues:

Është viti 2022 dhe po bëhet edhe më e frikshme të jesh grua.

Brenda klipit, ajo sinkronizon buzët dhe shkruan në ekran se nuk ka frikë nga luanët dhe tigrat dhe arinjtë, përpara se të ndajë një listë të asaj që ajo ka frikë:

Roe kundër Wade po përmbyset, Harvey po merr një apel, turneu Shia’s Redemption Tour, mënyra se si të gjithë e tërhoqët zvarrë Amber dhe precedenti që u krijua ajo çështje gjyqësore.

@emrata

its 2022 and its getting even SCARIER to be a woman

♬ original sound – ʚ ᵛᵅⁿⁿⁱᵉ ɞ

Në qershor, Gjykata e Lartë rrëzoi vendimin Roe kundër Wade, e cila më parë kishte legalizuar abortin në Shtetet e Bashkuara që nga viti 1972. Dy fakte të tjera që vë në dukje modelja britanike janë çështja e zhurmshme e producentit të filmit Harvey Weinstein, i cili mund të lirohet nga burgu pasi iu pranua kjo mundësi nga Gjykata e Apelit të New York pas një skandali të sjelljes së keqe seksuale në mjedisin e punës.

Klipi iu referua gjithashtu aktorit Shia LaBeouf, i cili ka një padi seksuale dhe sulm të ngritur kundër tij nga këngëtarja dhe ish e dashura FKA Twigs, me një gjyq të caktuar për prillin e ardhshëm. Referenca përfundimtare e Ratajkowski-t ka të bëjë me gjyqin e shpifjes së Depp dhe Heard të komentuar shumë.

Depp e paditi Heardin pasi ajo deklaroi se ishte një e mbijetuar e abuzimit në familje në një shkrim të Washington Post të vitit 2018 (Depp nuk përmendej në artikull). Gjatë periudhës së gjyqit, Heard ishte subjekt i një reagimi të jashtëzakonshëm në internet. Shumica e komenteve në videon e Ratajkowskit ishin nga mbështetësit pro-Heard të cilët duartrokitën modelen që foli publikisht. Në Twitter, video dhe deklaratat e Ratajkowski u shpërndanë gjithashtu, megjithëse shumë njerëz ishin kritikë ndaj qëndrimit të saj pro Heard.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57798 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE