Del në ankand makina Nissan 300ZX e vitit 1980 që është drejtuar edhe nga vetë aktori Tom Cruise!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Del në ankand makina Nissan 300ZX e vitit 1980 që është drejtuar edhe nga vetë aktori Tom Cruise!

Së fundmi ka dalë në shtije një nga makinat që edhe aktori i njohur i Hollywood-it, Tom Cruise e ka drejtuar, bëhet fjalë për një Nissan 300 ZX i vitit 1984. Është një model 300ZX i përgatitur nga Newman/Sharp Racing për garat e Klasës SSA dhe i drejtuar nga Cruise mbi të gjitha.

Ekipi i drejtuar nga Paul Newman dhe Bob Sharp fitoi kampionatin kombëtar të Sport Car Club of America në vitin 1986, dhe vitin e ardhshëm ata morën dy shoferë të rinj, djalin e Sharp Scott dhe Cruise të lartpërmendur. Nissan po shitet në ankand dhe pronari aktual e bleu atë në 2004. Ajo u restaurua dy vjet më vonë, u zhvesh plotësisht dhe u rilye në një kombinim të kuq, blu dhe të bardhë.

Makina aktualisht është e pajisur me një grup rrotash 15 inç me goma 205/55 Road King Grenadier SE. Frenat e diskut para dhe mbrapa, makina ka shirita anti-rrokullisje Nismo. Nissan 300ZX fuqizohet nga një motor 3.0-litërsh V6 me një ECU, sistem ndezës HKS, sistem shkarkimi prej çeliku inox, trupi i mbytjes MSA dhe kolektori i hyrjes.

Fuqia transmetohet në rrotat e pasme nëpërmjet një kuti ingranazhi manual me pesë shpejtësi. Brenda, ka ulësee të zeza dhe të kuqe me rripa sigurie Stroud dhe një kafaz rrotullues, dhe pavarësisht se është një makinë garash, ka ende tapiceri dhe një radio AM/FM. Ndryshe, makina ka përshkuar rreth 8000 kilometra.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57799 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE