Zbulohen detajet që tregojnë lidhjet e forta të fëmijëve të Harryt dhe Meghan me familjen mbretërore

vovalbania October 13, 2022 29 nuk lexohet 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Zbulohen detajet që tregojnë lidhjet e forta të fëmijëve të Harryt dhe Meghan me familjen mbretërore

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të jetojnë milje larg nga pjesa tjetër e familjes mbretërore britanike, por ata mbeten shumë të afërt. Sakaq, Archie, 3, dhe Lilybet, 1 vjeç, së bashku me prindërit e tyre kanë udhëtuar në MB në raste të kufizuara.

Por tani një detaj i rëndësishëm hedh dritë mbi lidhjet e forta që lidhin dy fëmijët e Dukës dhe Dukeshës së Sussex me familjen mbretërore britanike.

Archie & Lilybet: Ata kanë lidhje të forta me familjen mbretërore

Siç është paralajmëruar, Charles do të kurorëzohet mbret më 6 maj. Është dita kur nipi i Archie-t do të festojë ditëlindjen e tij të 4-të.

Nuk dihet ende nëse Princi Harry dhe Meghan Markle do të marrin pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles III, por duket se nuk do të jenë të pranishëm. Historiania mbretërore Marlene Koenig thotë: ‘Archie është shumë i vogël për të marrë pjesë në kurorëzimin e gjyshit të tij. Por Charles ishte 4 vjeç e gjysmë kur Elizabeta u kurorëzua mbretëreshë. Megjithatë, Archie nuk është trashëgimtari i fronit apo afër pasardhësit”.

Kjo nuk është e vetmja rastësi që lidh fëmijët e Meghan dhe Harry-t dhe familjen mbretërore. Lilibet festoi ditëlindjen e saj të parë qershorin e kaluar që përkoi me festimet e Jubileut Platinum të monarkes së ndjerë.

Në fakt, ajo ishte hera e parë që Lillibet takoi stërgjyshen e saj të ndjerë, Mbretëreshën Elizabeth. Kujtojmë se emri i Lillibet u zgjodh si një nderim për Mbretëreshën Elizabeth, e cila u quajt kështu me dashuri nga familjarët e saj. Emri i mesëm i Lillibet është Diana dhe u zgjodh për të nderuar kujtimin e princeshës së ndjerë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 18422 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE