Gerard Pique bën njoftimin shokues! Tërhiqet nga futbolli në moshën 35-vjeçare…

vovalbania November 04, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas ndarjes nga Shakira, Pique në një lidhje sekrete me studenten 23-vjeçare!

Gerard Pique, një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave të Barcelonës dhe Spanjës, ka njoftuar tërheqjen e tij shokuese nga futbolli. Kjo e shtunë do të jetë ndeshja e fundit e 35-vjeçarit për klubin e tij të dashur, kulmi i një karriere legjendare, por edhe kulmi i disa muajve kaotik gjatë të cilit ai kaloi një ndarje me Shakirën dhe ishte në grindje.

Mbrojtësi spanjoll, i cili ka shijuar 14 vite me Barcelonën, do të luajë ndeshjen e fundit kundër Almerias në Nou Camp. Pique ka formuar një pjesë kyçe të një numri skuadrash të mëdha të Barcelonës, përveçse ka fituar një kampionat evropian dhe një Kupë Botërore me kombëtaren.

Pritja që do t’i bëhet nga tifozët e Barcelonës do të jetë magjepsëse. Ai mbetet një figurë e njohur për shumë njerëz, ndërsa u përshëndet nga mbështetësit gjatë një miqësore në Las Vegas kundër Real Madridit në fillim të këtij viti pas ndarjes së tij me Shakira-n dhe sërish së fundmi këtë muaj, këtë herë për refuzimin e uljes së pagës.

Klubi i zhytur në borxhe është i dëshpëruar për të larguar yjet e moshuar me pako të fryra pagash, me nënpresidentin e klubit Eduard Romeu që pranoi kohët e fundit se ata po gjymtohen nga ato kontrata.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32605 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE