Nuk do të transferohet në Arabinë Saudite, Cristiano Ronaldo hedh poshtë thashethemet!

vovalbania December 07, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nuk do të transferohet në Arabinë Saudite, Cristiano Ronaldo hedh poshtë thashethemet!

Cristiano Ronaldo ka vendosur të refuzojë një ofertë fitimprurëse me vlerë 173 milionë paund në vit nga skuadra e Arabisë Saudite, Al-Nassr, pasi ai po përpiqet për një klub që mund t’i ofrojë atij mundësinë për të luajtur sërish futboll në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo është një agjent i lirë pasi arriti një marrëveshje me Manchester United për të prishur gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij fitimprurëse, menjëherë pasi ai goditi Erik ten Hag dhe hierarkinë e klubit në një intervistë të ashpër me Piers Morgan.

Kjo do të thotë se 37-vjeçari është i lirë të bashkohet me një klub tjetër jashtë afatit kalimtar, megjithëse fokusi i tij është aktualisht në Kupën e Botës, ku Portugalia sapo ka rezervuar vendin e saj në çerekfinalet e turneut. Fakti që Ronaldo është aktualisht i preokupuar në Katar nuk i ka zbehur spekulimet rreth të ardhmes së tij, me bisedat që vazhdojnë për një ofertë nga Lindja e Mesme.

Sidoqoftë, sulmuesi veteran u duk se i mbylli këto pretendime me komentet e tij pas ndeshjes pasi Portugalia mposhti Zvicrën 6-1 në raundin e 16-të. “Jo, nuk është e vërtetë,” insistoi Ronaldo kur u pyet në lidhje me thashethemet që e lidhnin atë me Arabinë Saudite dhe një raport i ri nga portugezja SIC Noticias ka theksuar se ish superylli i Juventusit ende ka një dëshirë për të garuar në Ligën e Kampionëve dhe po qëndron me shpresën se do të marrë një ofertë nga një prej elitës evropiane në javët e ardhshme.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58469 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE