Shenjat e horoskopit që hyjnë në retrogradë dhe do të kenë ndryshime të mëdha!

vovalbania December 30, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Shenjat e horoskopit që hyjnë në retrogradë dhe do të kenë ndryshime të mëdha!

Dashi – Hëna hyn në shenjën tuaj, Dash, ku takohet me Jupiterin, duke ju ndihmuar të ndiheni të sigurt dhe shpresëdhënës dhe gjithashtu duke ju frymëzuar të bëni një ndryshim. Fillon retrogradi i Mërkurit, duke ju bërë të rishikoni mënyrën se si e komunikoni.

Demi – Jeni frymëzuar të lini gjërat të shkojnë dhe gjërat të ndodhin! Dita e sotme mund të ketë një atmosferë magjike ose mistike. Retrogradi i Mërkurit fillon dhe ju po rishikoni planet e udhëtimit ose ndoshta po reflektoni në rrugën tuaj shpirtërore.

Binjakët – Hëna në sektorin e karrierës së grafikut tuaj lidhet me planetin e fuqisë Pluton, duke ju dhënë një avantazh. Do ndiqni qëllimet tuaja dhe të jeni proaktiv. Mërkuri fillon retrogradën e tij, duke ju dhënë më shumë kohë për të marrë në konsideratë vlerën dhe çmimin e çdo gjëje që jeni duke shitur. Mund të rishikohen edhe bisedat rreth intimitetit.

Gaforrja – Hëna hyn në një sektor publik të grafikut tuaj, ku takohet me Jupiterin vezullues, duke ju dhënë mundësinë për tu shfaqur. Mërkuri retrograd fillon në sektorin tuaj të partneritetit, duke ju dhënë një moment për të reflektuar se si i përcaktoni marrëdhëniet tuaja.

Luani – Ju keni synimet tuaja të vendosura në një objektiv të largët, i cili mund t’ju motivojë për të fuqizuar çdo gjë! Retrogradi i Merkurit fillon në një sektor financiar të grafikut tuaj. Ky mund të jetë një moment për të shprehur mirënjohjen për të gjithë ata që kanë investuar tek ju!

Virgjëresha – Hëna në sektorin e marrëdhënieve të grafikut tuaj lidhet me planetin e fuqisë Pluton, i cili mund të zbulojë lidhje të pashprehura. Hëna ju shtyn të shkoni drejt një marrëdhënieje të bazuar që ndihet e sigurt dhe e besueshme. Fillon retrogradi i Merkurit, i cili mund t’ju gjejë duke reflektuar mbi jetën tuaj shoqërore dhe dashurore.

Peshorja – Hëna hyn në sektorin e marrëdhënieve të grafikut tuaj, ku takohet me Jupiterin optimist, duke frymëzuar gëzim dhe lumturi! Hëna ju frymëzon të ecni drejt një marrëdhënie dinamike që ndihet e sigurt, pasionante, e qëndrueshme dhe racionale. Ky Merkur retrogradë mund të jetë shumë nostalgjik për ju. Marrëdhëniet familjare dhe të fëmijërisë mund të kujtohen.

Akrepi – Do jeni të frymëzuar të filloni me zakone të reja vitin e ri. Ky retrograd i Mërkurit është një kohë për të punuar fleksibël, ndaj shfrytëzojeni në avantazhin tuaj.

Shigjetari – Hëna ju inkurajon të kujdeseni për miqësitë. Ky Merkur retrogradë mund t’i bëjë blerjet në internet më të bezdisshme se kurrë. Jepini vetes (dhe të tjerëve) kohë për pagesat.

Bricjapi – Hëna hyn në sektorin e familjes në grafikun tuaj, ku takohet me Jupiterin optimist, duke frymëzuar gëzim rreth shtëpisë. Kjo periudhë ju frymëzon që të filloni të bëni një përparim të fortë në çështjet e shtëpisë dhe familjes suaj. Mërkuri retrogradë fillon në shenjën tuaj, duke ju shtyrë të rishikoni mënyrën se si shpreheni dhe përcaktoni veten.

Ujori – Do keni guxim të thoni diçka që duhet thënë! Mund të kërkoni të merrni disa informacione që janë jashtë mundësive tuaja. Mos ki turp! Retrogradi i Merkurit fillon në një sektor shumë psikologjik të grafikut tuaj, i cili mund t’ju gjejë duke reflektuar për gjërat që zakonisht qëndrojnë në gjumë.

Peshqit – Retrogradi i Mërkurit fillon në shtëpinë e shpresave dhe ëndrrave të grafikut tuaj, duke u sjellë kuptim të ri objektivave dhe detyrave që do t’i vendosni në prapavijë!

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58469 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE