LAJM I TRISHTË- Gruaja e Icardit dyshohet se ka leucemi, Wanda Nara shtrohet në spital

vovalbania July 15, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
LAJM I TRISHTË- Gruaja e Icardit dyshohet se ka leucemi, Wanda Nara shtrohet në spital

Wanda Nara, gruaja e sulmuesit të Galatasaray, Mauro Icardi, është shtruar në spital pasi kishte dhimbje të forta barku, raporton gazetari argjentinas Jorge Lanata. Sipas burimit të tij, analizat treguan se 36-vjeçarja argjentinase vuan nga leuçemia.

Wanda duhej të shkonte në Evropë për punë, por ajo duhej të shtynte udhëtimin e saj. Mjekët vendosën se gjëja më e mirë për të bërë ishte pranimi i saj në mënyrë që ajo t’i nënshtrohej të gjitha analizave të nevojshme.

Dje mediat raportuan se Wanda Nara ishte transferuar në Sanatorio de Los Arcos, në Buenos Aires. Pas kësaj, ajo është kontrolluar nga stafi mjekësor për të gjetur dhe diagnostikuar sëmundjen për të cilën kanë krijuar shqetësime për të. Lanata pohon gjithashtu se, që kur mori vesh lajmin e tmerrshëm për diagnozën e supozuar të leuçemisë së Narës, partneri i saj Mauro Icardi kërkoi ta dërgojë atë në Itali për trajtim.

Icardi ka luajtur pjesën më të madhe të futbollit të tij në Itali dhe është vendi ku ai dhe Nara kaluan pjesën më të madhe të marrëdhënies së tyre./

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47106 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE