Shqipëria nën të nxehtin përvëlues: Qytetet me temperaturat më të larta

vovalbania July 17, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Shqipëria nën të nxehtin përvëlues: Qytetet me temperaturat më të larta

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga i nxehti afrikan me temperatura që arrijnë deri në 42 Gradë Celsius sipas sinoptikanëve. Gjatë kësaj fundjave Elbasani, Fieri, Berati apo dhe kryeqyteti janë disa prej qarqeve me temperaturat më përvëluese.

Kjo valë e të nxehtit do të jetë prezente në vendin tonë deri në fund të muajit Korrik theksojnë sinoptikanët.

E teksa shumë persona kanë gjetur zgjidhje duke e përballuar valën e të nxehtit pranë bregdetit për shkak edhe të pushimeve verore, këtë fat nuk e kanë ata të cilët u duhet të punojnë apo të kryejnë aktivitetet e tyre të përditshme.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47625 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE