Lodra e parë e seksit me AI lejon përdoruesit të masturbohen duke përdorur vetëm mendjen e tyre!

vovalbania July 26, 2023 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Lodra e parë e seksit me AI lejon përdoruesit të masturbohen duke përdorur vetëm mendjen e tyre!

Një sipërmarrës erotik ka shpikur një lodër tronditjeje që i lejon përdoruesit të masturbojnë me mendjen e tyre dhe e gjitha kjo falë përparimeve në Inteligjencën Artificiale. Brian Sloan i cili më parë prodhoi një mëngë masturbimi mashkullor të njohur si “Autoblow” kërkoi ndihmë nga një grup studiuesish për të krijuar pajisjen e re të pistë, e cila mundësohet nga elektroencefalografia (EGG). Sloan tha për Jam Press:

Deri tani ne kemi kontrolluar lodrat e seksit vetëm duke përdorur butona dhe numra, që është një teknologji 100-vjeçare. Të mendosh veten apo dikë tjetër për orgazëm do të kapërcejë përvojën normale njerëzore, duke na dhënë një aftësi krejtësisht të re seksuale.

Për përvojën e mahnitshme të masturbimit, një përdorues duhet të lidhet me një kufje (EEG), e cila mat aktivitetin elektrik spontan të trurit. Lodra e seksit pa duar, e quajtur Autoblow AI+, mbërthehet më pas në penisin e përdoruesit dhe lidhet me Wi-Fi në një tavolinë aty pranë. Kufjet EEG mat aktivitetin e trurit të përdoruesit, i cili nga ana tjetër kontrollon veprimin e Autoblow AI+ nëpërmjet Wi-Fi. Duke gjykuar nga valët e trurit, lodra mund të përshpejtojë ose ngadalësojë lëvizjen e saj të përkëdheljes dhe madje përmban një funksion “Më përfundo” i krijuar për të nxitur orgazmën kur sinjalet e trurit tregojnë një dëshirë për të arritur kulmin.

Studiuesit, të cilët janë ekspertë në fushën e neuroteknologjisë, kanë kërkuar të mbeten anonimë “për shkak të ndikimeve të mundshme negative të karrierës bazuar në natyrën seksuale të punës së porositur”, raporton Vice. Një nga studiuesit i tha botimit se “ekipit iu deshën rreth tre muaj që të ishte në gjendje ta lëvizte makinën me mendje”. Në raportin e Vice mbi Autoblow AI+ thuhet:

Për të krijuar prototipin, ata studiuan harduerin, më pas krijuan klasifikues të mësimit të makinerive për t’u hartuar me funksionet e makinës duke mbledhur të dhëna me vlerë orëve nga valët e trurit të një pjesëmarrësi njerëzor. Për shkak se truri i të gjithëve është i ndryshëm, çdo Autoblow i kontrolluar nga mendja do të duhej të trajnohej me porosi për secilin përdorues.

Megjithatë, duke pasur parasysh natyrën “e pakëndshme” të kufjeve EEG, nuk ka gjasa që lodra e seksit të shkojë në tregun masiv së shpejti. Megjithatë, Sloan po promovon publikisht prototipin e lodrave seksi dhe thotë se shpreson që produkti i së ardhmes një ditë të shihet në rafte. Shpikësi erotik është bërë i njohur për krijimin e një sërë lodrash seksi, duke bërë që Playboy të publikojë një profil për të në vitin 2016, me titull: “Njeriu që dëshiron të ndryshojë mënyrën se si dalin meshkujt”.

 

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26332 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE