Selena Gomez, Miley Cyrus dhe Ariana Grande publikojnë të treja njëkohësisht projektet e tyre muzikore!

vovalbania August 25, 2023 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Selena Gomez, Miley Cyrus dhe Ariana Gomez publikojnë të treja njëkohësisht projektet e tyre muzikore!

Është një javë e madhe për muzikën pop, me artistë të tillë si Selena Gomez, Miley Cyrus dhe Ariana Grande, ndër të tjera, të gjitha të vendosura të publikojnë muzikë të re. Gomez fillimisht filloi të ngacmonte muzikën e saj të re javën e kaluar kur ajo shkroi në Twitter:

Të gjithë keni kërkuar muzikë të re për një kohë”. Teksa po punoj për albumin e tretë nëstudio, dëshiroj të publikoj një këngë të vogël argëtuese që shkrova pak kohë më parë, e cila është perfekte për fundin e verës.

Ajo këngë titullohet “Single Soon” dhe u publikua të enjten në mbrëmje së bashku me një video muzikore shoqëruese.

Cyrus njoftoi gjithashtu javën e kaluar se ajo do të publikojë këngën e saj të re “Used to be Young” në mesnatën e së enjtes. Ajo shkroi se kënga “Used to be Young” është kushtuar fansave të saj besnikë. Të martën, Cyrus postoi tekstin e plotë të “Used to be Young”, duke thënë se teksti ishte shkruar pothuajse dy vjet më parë, gjatë një kohe që ajo tha se ndihej e keqkuptuar.

Kam kaluar 18 muajt e fundit duke pikturuar një foto zanore të perspektivës sime për ta ndarë me ju. Ka ardhur koha për të publikuar një këngë që mund ta perfeksionoja përgjithmonë. Edhe pse puna ime ka përfunduar, kjo këngë do të vazhdojë të shkruhet çdo ditë. Fakti që mbetet i papërfunduar është një pjesë e bukurisë së saj. Kjo është jeta ime në këtë moment… e papërfunduar ende e plotë.

Grande, nga ana tjetër, po feston 10-vjetorin e publikimit në vitin 2013 të albumit të saj debutues “Yours Truly” me përmbajtje të re njëjavore. Në një video të postuar në faqen e Instagramit të këngëtarit “Sweetener” javën e kaluar, u zbulua i gjithë orari, duke filluar me publikimin e një versioni dixhital luksoz të “Yous Truly” të enjten në orën 21:00 PST, së bashku me performancat e reja të regjistruara live të “Honeymoon Avenue” dhe “Daydreamin”.

 

Java e festimit kulmon të mërkurën me publikimin e performancës live të këngës më të mirë të albumit “The Way”, një këngë e regjistruar Grande me reperin e ndjerë dhe ish të dashurin e saj, Mac Miller. Ajo gjithashtu do të publikojë disa gjëra të gjetura nga prapaskenat e krijimit të atij albumi.

Sikur të mos mjaftonte kjo, këtë të premte pati edhe një publikim të këngës së re nga Iggy Azalea, BLACKPINK dhe një videoklip të ri nga Sza. I keni të gjitha këto? Tani mund të jetë një kohë e mirë për të bërë pak vend në playlist-ën tuaj muzikore.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE