12 qirinjtë e rinj më të mirë për të siguruar një ambient sa më komod vjeshte!

vovalbania November 11, 2023 0 koment 4 Mund të lexoni në minuta.
12 qirinjtë e rinj më të mirë për të siguruar një ambient sa më komod vjeshte!

Për t’ju qetësuar dhe relaksuar këto ditë plot shi, përse nuk provoni të ndizni një qiri aromatik në shtëpi apo edhe në zyrë? Nuk ka asgjë si aroma e një qiriu për të rifreskuar energjinë e hapësirës suaj të jetesës. Dhe ka mënyrë më të mirë për të shënuar këto kalime kohore sesa duke djegur një qiri me një element pastrues/shërues, si palo santo apo sherebelë? Ne kemi rënë në dashuri me 11 qirinj të rinj që janë lançuar së fundmi dhe janë perfekte për të sjellë humorin komod të sezonit.

Celine Illuminations

Drejtori kreativ Hedi Slimane e përshkruan lëshimin e fundit të qiririt të Celine si një erë “temjani psikodelik”. Kjo aromë mban nota rozë, kedri dhe thupër, dhe gjithashtu përmban vaj esencial të temjanit. Është mjaft luksoz për ta bërë natën tuaj komode në shtëpi të ndihet si një arratisje e këndshme.

Alexander McQueen Pagan Rose

Ju do të dëshironi ta ruani këtë qiri për mbrëmjet tuaja më intime në shtëpi. Përzierja e konjakut dhe trëndafilit të egër rrotullohet rreth myshkut dhe torfe, duke krijuar një aromë dehëse që do t’ju fitojë menjëherë. Qiriu është i mbështjellë në një enë qelqi të hijshme, të zezë dhe është një nga tre qirinjtë e rinj që debutojnë nga shtëpia e Alexander McQueen. Ndërsa ky produkt u lançua gjatë verës, të gjithë ishim dakord që nuk ka kohë më të mirë se vjeshta për të shijuar këtë simfoni aromatike.

Diptyque Paris Terres Blondes

Diptyque ka ardhur me një qiri të ri, të mbështjellë me xham, të rimbushshëm nga koleksioni i tij Les Mondes de Diptyque. Notat e esencës së kedrit të kuq dhe akordit të tokës së djegur janë një kënaqësi absolute për shqisat.

Aman Essentials Purifying Spa

Aman Essentials, një markë luksoze për stilin e jetës, ka krijuar me shije një nga qirinjtë më hyjnorë me lule për vjeshtë. Ndihet i pastër dhe i qetë që në djegien e parë. Lulja e hareshme e barbarozës dhe trëndafili delikat harmonizohen bukur me një shtresë delikate druri.

High Camp Bordeaux: La Cité Du Vin Wide Wick

Kjo është për darka dhe festa të tjera gjatë natës. Qiriu i fundit i Bordo-s i High Camp është një odë për kryeqytetin e verës në botë, duke injektuar një kombinim joshës të drurit të sandalit, kafesë, lisit, vetiverit dhe një notë delikate të fundit të gardianisë së çuditshme. Qiriu vjen i mbështjellë bukur në një enë qelqi me ngjyrë vere, të lyer me dorë, me dyll soje të derdhur me dorë.

Maison Francis Kurkdjian ES Cap

Gjithmonë elegant dhe një dhuratë e përsosur për çdo rast, qiriru më i ri i Maison Francis Kurkdjian vjen në një enë prej porcelani Limoges që mban skica të shkëmbit spanjoll. Frymëzuar nga ishulli Formentera, ky shkrirje notash është i pasur me fik, akorde druri të thatë dhe vaj kedri.

Hines + Young Hyannis Seagrass

Sofistikimi dhe thjeshtësia e përjetshme e stilit të Bregut Lindor kapet në mënyrë të përkryer me këtë qiri. Buqetat e gjelbra me bar janë të gjalla me një infuzion të bukur të sherebelës, kedrit, duke dhënë një aromë simpatike për të mbushur çdo dhomë gjatë gjithë sezonit.

Malin + Goetz Strawberry Candle

Kjo është një aromë e butë dhe krejtësisht e mrekullueshme. Aromat e shijshme të petaleve të jaseminit, piperit rozë dhe luleshtrydhes magjepsin çdo dhomë pa e tejkaluar hapësirën me aromë të rëndë. E fundit e Malin + Goetz ka një nuancë shumë delikate të ëmbëlsi mëndafshi që shkon më shumë drejt luleve, kështu që mund të përdoret gjatë gjithë vitit.

Tata Harper x Nette Into the Garden

E krijuar me bimë nga ferma organike e Tata Harper, ky qiri përmban nota të freskëta të trëndafilit, kamomilit romak dhe gjethes vjollce, duke dhënë një atmosferë qetësuese, me lule. Na pëlqen veçanërisht që paketimi këtu është bërë nga kuti këpucësh të ricikluara 100 përqind dhe përbërja e qiririt përdor 100 për qind përbërës natyralë pa parabenë, ftalate, formaldehid, kancerogjenë ose përçarës endokrine.

Byredo Sweet Grass

Palo santo dhe sherebela janë në mënyrë sinkronike magjepsëse dhe komode në qiriun më të fundit me botim të kufizuar të Byredo, Sweet Grass. Cila mënyrë më e mirë për të mirëpritur ndryshimin e stinëve në dhomën tuaj të ndenjes ose dhomën e gjumit?

Vahy Perfume Isle of Blanc

Notat bimore të kripës, drurit, paçulit dhe agrumeve e mbajnë qiriun më të ri të kësaj marke luksoze të pastër gjallërues dhe jo kudo me nota të tepërta. Është një zgjedhje ideale qiriri për ata që duan më shumë një atmosferë më të pastër dhe më të gjelbër sesa lule të ëmbla. Këtu ka nota të buta kokosi dhe qelibar të artë që ofrojnë vetëm sasinë e duhur të ngrohtësisë.

Carrière Frères Jasmine Scented Taper

Kjo është një mënyrë hyjnore por delikate për t’i shtuar hijeshi ambjentit të tryezës suaj të vjeshtës. Këta shandan aromatikë dhe të konikuar vijnë në një sërë aromash, por ne e gjejmë jaseminin si më të përjetshmin.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32610 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE