“Ndaloni së vrari popullin tim”, Ruslana për pushtimin e Ukrainës: Nuk kemi qenë kurrë kaq të frikësuar, por do të fitojmë

vovalbania March 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Ndaloni së vrari popullin tim”, Ruslana për pushtimin e Ukrainës: Nuk kemi qenë kurrë kaq të frikësuar, por do të fitojmë

Ruslana , këngëtarja ukrainase e cila fitoi zemrat e publikut gjatë fitores së saj në Eurovizion në 2004 në një komunikim për mediat e huaja ka folur për pushtimin rus në atdheun e saj.

“Situata është e rëndë. Nuk kam qenë kurrë kaq e frikësuar për të gjithë njerëzit në Ukrainë, por edhe për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Nuk kemi parë kurrë një luftë të tillë. Bomba, raketa, tanke, shumë gënjeshtra dhe dezinformata, përmes internetit dhe mediave sociale. Jemi të shokuar”., shprehet këngëtarja.

Gjithashtu ajo ka shtuar se populli ukrainas po përjeton orë tragjike.

Më tej Ruslana tregoi se për momentin nuk është me familjen e saj dhe nuk e di nëse ka shtëpi. “Unë nuk jam me familjen time, nuk e di nëse kam apo jo shtëpi për momentin dhe ju kërkoj të bëheni një me ne paqeruajtësit. Ndihmoni, flisni, por ndihmoni pak. Ju lutemi mos na injoroni. Njerëzit tani jetojnë në bodrume, në strehimore ditët e fundit. Çfarë do të ndodhë me fëmijët? Çfarë do të ndodhë me të moshuarit? Ata nuk mund të hanë, nuk mund të flenë. Unë nuk jam me familjen time, nuk mendoj për veten time. “Unë përdor zërin dhe emrin tim për të bërë gjithçka që mundem për të ndaluar luftën e Putinit . ”

Në një intervistë të dhënë më herët ajo ka theksuar: Plani i Putinit është i tmerrshëm. Për t’i treguar botës se Ukraina është një hiç. Ai dëshiron të ndërtojë një botë vetëm për Rusinë. Ai është një terrorist i rrezikshëm.Ai po përpiqet të vrasë Kievin”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE