Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet shtetin fqinj me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

vovalbania August 05, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet shtetin fqinj me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës rihter është regjistruar mëngjesin e së dielës në Kretë.

Lëkundjet u ndjenë në orën 03:43, në Arkalochori.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra në verilindje të Arkalochorit, ndërsa thellësia fokale është vlerësuar në 11.8 kilometra.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52606 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE