Grand Prix në Silverstone, Zarco regjistron kohën më të shpejtë!

vovalbania August 06, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Grand Prix në Silverstone, Zarco regjistron kohën më të shpejtë!

Në provat e fundit të lira në Grand Prix të Britanisë së Madhe, koha më e mirë është regjistruar nga piloti Johan Zarco.

Duke drejtar një Ducati Pramak, ai është treguar më i shpejti, duke e kryer itinerarin në një kohë prej 1 minutë-59 sekonda dhe 005 të qindat.

Zarco la pas rivalët e tij Maverik Vinales dhe Jack Miller. Në këto prova, italiani Marco Bezzechi u rendit i 8-ti, ndërkohë që italiani tjetër Pecco Bagnaia arriti të dalë në vendin 21-të.

Gjatë provave të lira, nuk kanë munguar as incidentet, ku në kthesën e 12-të, piloti aleix Espargaro është rrëzuar. Situata nuk është paraqitur e mirë për spanjollin që drejtonte një Aprilia, pasi është përcjellë me barrelë për në spital.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52186 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE