Nisin 3 kampionatet elitare të futbollit europian, Bayern spektakël përballë Eintracht!

vovalbania August 06, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nisin 3 kampionatet elitare të futbollit europian, Bayern spektakël përballë Eintracht!

Nisën mbrëmjen e djeshme tri nga kampionatet  më elitare të futbollit në Evropë.

Me një spektakël golash  kampionët në fuqi Bayern Munich hapi Bundesligën duke shënuar 6 gola përballë Eintracht FrankFurt. Brenda 10 minutash bavareët shënuan 2 dy golat e parë.

Kimich, Pavard, Mane, Musiala dhe Gnabry ishin golashënuesit e tjerë të skuadrës gjermane.

Edhe Arsenal e hapi kampionatin anglez me fitore duke shënuar dy gola përballë Crystal Palace.

“Topçinjtë” dominuan pjesën e parë dhe kaluan në avantazh falë një goli të shënuar nga Gabriel Martinelli.

Një autogol i Guehi pesë minuta nga fundi I takimit, qetëson Arsenalin dhe vulos përfundimisht fatin e kësaj sfide .

Mbrëmjen e djeshme nisi edhe kampionati francez Ligue 1. Edhe Lion e nis me fitore duke shënuar dy gola përballë Ajaccio.

Ndërsa kampionati iualianm Seria A nis më 13 gusht.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54530 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE