Tronditet Mali i Zi/ Sulm me armë zjarri nga një person, të paktën 11 viktima mes tyre edhe të mitur!

vovalbania August 12, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Tronditet Mali i Zi/ Sulm me armë zjarri nga një person, të paktën 11 viktima mes tyre edhe të mitur!

Një 34-vjeçar në Cetinje ka sulmuar me armë në drejtim të disa personave, ku deri më tani raportohet se 10 persona kanë humbur jetën dhe 4 janë plagosur.

Sipas mediave malazeze, ai ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave në afërsi të vendbanimit të tij në Cetinje. Nga burimet policore dhe prokuroria, raportohet se të paktën 10 persona janë vrarë, katër persona janë dërguar në Qendrën Klinike dhe se mes të vdekurve ka edhe të mitur.

Në vendngjarje ndodhet prokurori i lartë i shtetit, shërbimet e emergjencës, policia dhe Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit.

Në përditësim…

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 41935 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE