Festivali vjetor Ndërkombëtar i Balonave dhuron një super spektakël në Bristol!

vovalbania August 13, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Festivali vjetor Ndërkombëtar i Balonave dhuron një super spektakël në Bristol!

Qiejt mbi Bristol, Angli u mbushën me balona me ajër të nxehtë të premten në mëngjes, ndërsa filloi Festivali vjetor Ndërkombëtar i Balonave. Mbi 100 balona pritet të fluturojnë përgjatë ngjarjes katër-ditore falas dhe më shumë se 500,000 njerëz do të marrin pjesë. Festa është ndërprerë tre vitet e fundit për shkak të pandemisë dhe kushteve të këqija atmosferike. Spektatorja Phillipa Bate, nga Bristol, tha:

Gjatë gjithë jetës sime kam parë balonat. Ishte turp që nuk mund të ndodhte dy vitet e fundit, por jam shumë e lumtur që po vazhdon tani. Kjo do të thotë gjithçka, është një gjë mjaft emocionale për mua.

Organizatorët e Bristol International Balloon Fiesta kanë njoftuar se nuk do të ketë shfaqje të fishekzjarreve në ngjarjen e këtij viti për shkak të rreziqeve nga zjarri të shkaktuar nga kushtet jashtëzakonisht të thata.

Shfaqjet e fishekzjarreve tradicionalisht zhvillohen pas ngjarjes popullore të së enjtes dhe të shtunës ‘Nightglows’, e cila do të vazhdojë siç ishte planifikuar. Gjithashtu dhe vizitorëve u është kërkuar që të lënë qentë e tyre në shtëpi këtë vit, me Ashton Court Estate të vendosur të ziejnë në temperatura deri në 34 gradë Celsius në kulmin e ngjarjes. Ajo vjen pas një numri zjarresh në bar dhe fusha në të gjithë Bristol gjatë ditëve të fundit, duke përfshirë në një pjesë të Downs që u përfshi nga flakët pasi një prej tyre u la pa mbikëqyrje.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54529 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE