Çfarë e bën për të qarë secilën shenjë të horoskopit?!

vovalbania August 30, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Çfarë e bën për të qarë secilën shenjë të horoskopit?!

Të gjithëve na ndodh që të kalojmë kohë të trishta. Të gjithë kemi raste që shpërthejmë në lot, disa më shpesh, disa më rrallë. Disa qajnë për gjëra shumë të vogla dhe disa për gjëra të mëdha. Po çfarë e bën secilën shenjë të zodiakut të qajë?

Dashi

Dashi nuk qan lehtë, por nuk mund ta shmangë kur zhgënjehet nga ata që do. Ndërsa përpiqet të reagojë me krenari dhe të mos tregojë plagët e tij, sapo të gjejë mundësinë dorëzohet në lot.

Demi

E njëjta gjë vlen edhe për shenjën e Demit, që qan kur është i sigurt se askush nuk po e shikon. Demi qan kur ndodh një ndryshim i papritur në jetën e tij, një ndryshim që nuk e do. Qan kur nuk mund ta shmangë ose ta kontrollojë këtë gjë.

Binjakët

Shenja e Binjakëve qan kur ndihet e braktisur, qan nga vetmia. I shoqërueshëm dhe komunikues, ai trishtohet kur është vetëm, trishtohet nga vetvetja dhe nuk është në gjendje ta mundë melankolinë.

Gaforrja

Gaforrja është ndër më emocionalet. Përpiqet t`i japë vetes forcë, por qan për kritikat, për një keqkuptim apo për një gjykim negativ, të pamerituar.

Luani

Luani qan kur duhet të pranojë një situatë mbi të cilën nuk mund të kenë kontroll ose të ndryshojnë. Një ndarje, një lamtumirë, një grindje e madhe.

Virgjëresha

Virgjëresha qan kur ndjen pafuqi. Kur gjërat marrin një kthesë të kundërt me dëshirat e saj, kur nuk mund t’i rregullojë në mënyrën e saj.

Peshorja

Peshorja mbytet në lot kur ndihet e keqkuptuar. Kur ndihet viktimë e një padrejtësie, ose një gjykimi të pamerituar. Pavarësisht se përpiqet, në këto situata, të kontrollojë lotët dhe trishtimin, nuk ka gjithmonë sukses.

Akrepi

Akrepi zakonisht qan nga zemërimi ose, më rrallë, kur rrëmbehet nga vala e kujtimeve që e rikthejnë në ditët e së kaluarës.

Shigjetari

Shigjetari qan kur zhgënjehet. Kur ai nuk arrin qëllimet e tij, kur ndihet i lidhur pas ngarkesave dhe përgjegjësive, kur gjithçka duket se del jashtë kontrollit.

Bricjapi

Shenja e Bricjapit, nga ana tjetër, qan kur nuk mund të menaxhojë presionin që i nënshtrohet. Shpesh e gjen veten duke marrë më shumë angazhime sesa mund të menaxhojë në të vërtetë dhe grumbullon tension që e shfryn duke qarë.

Ujori

Ujorët nuk mund të shmangin të qarat kur besimi i tyre tradhtohet. Për më tepër, ai e pranon këtë aq rrallë, vetëm në ato raste që është lënduar thellë.

Peshqit

Të lindurit nën këtë konstelacion shpesh përjetojnë me dëshirë momente trishtimi, por ajo që i dhemb vërtet është tradhtia, mosbesimi, keqkuptimi nga personi që duan.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58382 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE