Komediani i njohur i kthehet incidentit në Oscars: “Will hoqi maskën e tij dhe na tregoi se ishte po aq i shëmtuar sa ne të tjerët…”

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Komediani i njohur i kthehet incidentit në Oscars: “Will hoqi maskën e tij dhe na tregoi se ishte po aq i shëmtuar sa ne të tjerët…”

Duket se incidenti i Oscars vazhdon të komentohet edhe sot e kësaj dite edhe pse kanë kaluar muaj. I fundit që e ka përmendur sërish këtë ngjarje ka qenë komediani Dave Chappelle.

Në skenën e Liverpool të enjten mbrëma, Chappelle mbajti një vlerësim thumbues të shuplakës së Oscars të dëgjuar në mbarë botën. Dave është pjesë e një turneu të përbashkët komedi me Chris Rock, i cili në mars u godit me shuplakë teksa prezantonte në skenë në Academy Awards nga aktori Will Smith. Chappelle tha në skenë në M&S Bank Arena të Liverpool se:

Shumë njerëz harrojnë se kush është Will Smith. Pastaj 10 minuta para se të merrte çmimin më të madh… ai sillej sikur të ishte kthyer në Filadelfia.

Smith fitoi çmimin për aktorin më të mirë për rolin e tij si Richard Williams, babai i Venus dhe Serena Williams, në filmin “King Richard”. Por fitorja e tij u la në hije nga sjellja e tij atë natë, e cila u dënua nga Akademia dhe i dha Smith një ndalim 10-vjeçar në aktivitetet e tyre.

Will la përshtypjen e një personi të përsosur për 30 vjet dhe ai hoqi maskën e tij dhe na tregoi se ishte po aq i shëmtuar sa ne të tjerët. Sido që të jenë pasojat… Shpresoj që ai të mos e vendosë përsëri maskën e tij dhe ta lërë fytyrën e tij të vërtetë të marrë frymë…Unë e shoh veten tek të dy burrat.

Chappelle i bëri komentet gjatë shfaqjes së parë nga tre të tilla si pjesë e turneut të tyre në Mbretërinë e Bashkuar. Ata kanë dy data radhazi të planifikuara këtë fundjavë në arenën O2 të Londrës, me data shtesë të planifikuara në të gjithë Evropën. Rock thuhet se e komentoi gjithashtu shuplakën, duke bërë shaka se Smith “e goditi për një shaka, shakaja më e bukur që ka thënë ndonjëherë”.

Për komedianin Chris Rock, rikthimi në Oscars 2023 nuk është një opsion. Komediani 57-vjeçar i tha audiencës në shfaqjen komedi Phoenix së fundmi se atij iu kërkua të merrte pjesë në eventin e vitit të ardhshëm por e refuzoi mundësinë. Ai i tha turmës se kthimi në Oscar do të ishte si rikthimi në skenën e një krimi. Rock gjithashtu tha se atij iu ofrua dhe refuzoi, një reklamë të Super Bowl pas shuplakës.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57811 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE