Fitoi në lotari 30 mln dollarë: Nuk do që t’i tregojë familjes së tij, ja arsyeja e fortë

vovalbania November 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Fitoi në lotari 30 mln dollarë: Nuk do që t’i tregojë familjes së tij, ja arsyeja e fortë

Një person ka vendosur të mbajë fitimin e tij në lotari prej 30 milionë dollarësh larg nga gruaja dhe fëmijët i tij, sepse ai mendon se këto para do t’i bënte ata dembelë.

Ky person shkoi të merrte çmimin e tij me një kostum personazhi vizatimor për të mbrojtur anonimitetin e tij.

Fituesi, me pseudonimin Li, që shkak se nuk do që emri i tij i vërtetë të mos publikohet krahas xhekpotit, bleu 40 bileta lotarie për shortin.

Kështu Li fitoi një pagesë të madhe sepse lotaria e pagoi me miliona për çdo biletë fituese. Më 24 tetor, Li shkoi në Qendrën e Shpërndarjes së Lotarisë së Mirëqenies Guangxi për të marrë çmimin e tij.

Ndërsa shumica do ta përdornin këtë si një mundësi për të shkuar dhe për të festuar me familjen e tyre, Li vendosi të mos ua tregonte fare. Li shpjegoi Li se kjo do t’i bënte ata dembelë.

“Nuk i kam thënë gruas apo fëmijëve. Jam i shqetësuar se ata mund të ndihen superiorë ndaj njerëzve të tjerë dhe nuk do të punojnë apo studiojnë shumë në të ardhmen.”

Megjithatë, ai dhuroi pesë milionë juanë për bamirësi.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32610 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE