“Jemi vend me halle, por kemi fituar respekt”, Rama: Për herë të parë liderët e BE-së mblidhen në Shqipëri

vovalbania November 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Jemi vend me halle, por kemi fituar respekt”, Rama: Për herë të parë liderët e BE-së mblidhen në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë lajmin se në Shqipëri në datë 6 dhjetor do të mbahet për herë të parë Samit i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në rajonin tonë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se me propozim të kancelarit gjerman Scholz Shqipërisë i është dhënë kryesimi i Procesit të Berlinit dhe organizimi në Tiranë i samitit të ardhshëm.

Sipas tij kjo tregon respektin që Shqipëria ka fituar ndërkombëtarisht.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32291 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE