Këmbimi valutor/ Lëvizin monedhat e huaja, me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?

vovalbania June 26, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Këmbimi valutor/ Lëvizin monedhat e huaja, me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?

Sot, më 26 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 97.6 lekë dhe shitet me 98.8 lekë.

Euro blihet me 106.5  lekë dhe shitet 107.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 123.8 lekë dhe shitet me 125 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.2 lekë, ndërsa në shitje me 109.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.8 lekë dhe në shitje me 75.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Këmbimi valutor/ Lëvizin monedhat e huaja, me sa shiten dhe blihen

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47131 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE