Duhej gjyqi i babait të saj që i gjithë “Hollywood”-i të kujtohej për shkëlqimin e Lily Rose Depp!

vovalbania August 09, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Duhej gjyqi i babait të saj që i gjithë “Hollywood”-i të kujtohej për shkëlqimin e Lily Rose Depp!

Vajza e aktorit Johnny Depp, Lily Rose Depp dalëngadalë po fiton njohje në botën e kinemasë. Tani të gjithë po flasin për të në Hollywood. Të gjithë e dinë që talenti i saj në aktrim është shumë i afërt me atë të babait, edhe ai vetë ndihet krenar që e ka vajzë. Lily Rose Depp luajti për herë të parë së bashku me të atin në komedinë “Yoga Hosers” në 2014, në 2016 Isadora Duncan në “Planetarium” dhe në 2019 “Mbreti”, ndërsa u nominua për “César Awards”.

Ajo është një aktore që përveç lidhjeve të të atit, ka një talent të mirëfilltë aktrimi, është një perëndeshë e ekranit dhe kjo është parë që në moshë shumë të vogël. Në një moshë të re, ajo dëshironte të ndiqte karrierën e nënës së saj në industrinë e muzikës, por përfundoi duke vepruar si babai i saj. Lily-Rose Melody Depp lindi në Neuilly-sur-Seine, Francë, në perëndim të Parisit, më 27 maj 1999 dhe para disa muajsh mbush 23 vjeçe.

Që nga viti 2015, ajo është ambasadore e markës Chanel. Depp ka një vëlla më të vogël, John Christopher Depp III. Depp pretendon se ka prejardhje indiane amerikane nëpërmjet babait të saj. Kujtojmë se në vitin 2012, pas 14 vitesh së bashku, prindërit e Depp u ndanë dhe ranë dakord për kujdestarinë e përbashkët të saj, e cila e ndan kohën e saj midis Los Anxhelos, Parisit dhe qytetit të Nju Jorkut.

Ndërkaq, rikujtojmë se pas gjyqit për shpifje, Johnny Depp regjistroi një album të ri me Jeff Beck që përfshin këngë të reja për ish-gruan e tij, Amber Heard. Dy miqtë bashkëpunuan në albumin e ri pasi muzikanti e ftoi papritur Depp që t’i bashkohej atij në turneun e tij të fundit në Mbretërinë e Bashkuar.

Pas gjyqit për shpifje kundër ish-gruas së tij Heard, aktori bëri turne me muzikantin britanik, me të cilin bashkëshkruan dy këngë për albumin e ardhshëm të titulluar “18”. Më 15 korrik, albumi u vu në dispozicion dhe thuhet se kënga kryesore e albumit është shkruar nga Depp.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52650 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE